VETERANI IN ČASTNIKI IZ OBČINSKIH ZDRUŽENJ IDRIJA CERKNO SO SODELOVALI NA TEKMOVANJU V STRELJANJU S PUŠKO M48

Veterani in častniki območnega združenja Idrija-Cerkno  so v soboto 24.3.2018 sodelovali na strelskem tekmovanju z vojaško puško M 48 na prvi ravni. Strelsko tekmovanje je v organizaciji 1. brigade Slovenske Vojske potekalo na vojaškem strelišču Mlake pri Vipavi. Na tekmovanje so se lahko prijavili člani organizacij in društev s katerimi ima Slovenska vojska podpisane pogodbe o sodelovanju. Skupno se je tekmovanja udeležilo 59 tričlanskih ekip oziroma 177 strelcev iz Severnoprimorske pokrajine. Po pozdravnem nagovoru so bili vsi tekmovalci seznanjeni z redom na strelišču, pravili tekmovanja ter karakteristikami puške M 48. Tekmovanje je v zaradi odlične organizacije in discipliniranih tekmovalcev potekalo hitro in tekoče. Pet najboljših ekip se je uvrstilo na tekmovanje na 2. Ravni, ki je načrtovano v mesecu maju na strelišču Crngrob. Žal se letos nobeni naši ekipi iz idrijsko-cerkljanskega območja ni uspelo uvrstiti v nadaljnjo tekmovanje.

V nadaljnje tekmovanje so se uvrstile naslednje ekipe:
1. mesto-ekipa DOBRI STRELCI 3 –  254 krogov,
2. mesto-ekipa ŠSD BURJA – 237 krogov,
3. mesto-ekipa ŠSD BURJA 6 – 232 krogov,
4. mesto-ekipa DVSSP Tolminski puntarji1 – 224 krogov in
5. mesto-ekipa OZSČ Nova Gorica -216 krogov.

Najboljši strelci posamično:
1.mesto – Vladimir Bezek – 94 krogov,
2.mesto – Jože Batič – 90 krogov in
3.mesto – Tim Žgavec – 90 krogov.

Najuspešnejša ekipa iz idrijsko – cerkljanskega  je bila ekipa OZVVS Idrija-Cerkno 1 – 197 krogov, najboljši posameznik pa je bil Banič Ivo – 76 krogov.